$500 tot $50.000? Wat een social media bureau jou kost in 2026
creator-guard.com/blog$500 tot $50.000? Wat een social media bureau jou kost in 2026
Freelancers rekenen doorgaans $500 tot $3.000 per maand voor basisbeheer, boutique-bureaus zitten op $2.000 tot $8.000, en full-service retainers bij grotere bureaus lopen al snel op tot…
Freelancers rekenen doorgaans $500 tot $3.000 per maand voor basisbeheer, boutique-bureaus zitten op $2.000 tot $8.000, en full-service retainers bij groei- of enterprise-bureaus lopen op tot $4.000 tot $50.000 of meer. Het getal dat er écht toe doet, is niet het aantal posts per week. Het gaat om senioriteit en reikwijdte: wie bepaalt je strategie, en hoeveel van het account raakt die persoon zelf aan versus wat wordt gedelegeerd? Kies je niveau op basis van een concreet bedrijfsresultaat — naamsbekendheid, leads of omzet — niet op basis van hoeveel content je per week wil zien.
TL;DR:
- Bureaukosten lopen sterk uiteen op basis van senioriteit, scope en platformcomplexiteit; enterprise-retainers van $30.000 per maand zijn geen uitzondering.
- Betaald mediabeheer kost doorgaans 10 tot 20% van de advertentie-uitgaven bovenop de retainer, en onboardingkosten kunnen oplopen tot $3.000 nog vóór er iets is gedaan.
- De meeste bureaus werken met maandelijkse retainers voor doorlopend werk; uurtarieven, projectprijzen of prestatiebeloningen passen beter bij kortlopende of specifieke campagnes.
- Locatie speelt een rol: bureaus in dure steden rekenen 20 tot 40% meer, maar remote teams uit regio's met lagere kosten leveren vergelijkbare kwaliteit voor minder geld.
- Zorg dat contracten de teamrollen, KPI's, eigendomsrechten en exitvoorwaarden duidelijk vastleggen — en onderhandel zo dat scope en budget aansluiten op je echte bedrijfsdoelen.
Wat kost een social media bureau nou echt?
Twee offertes voor "vijf posts per week op Instagram" kunnen enorm van elkaar afwijken, afhankelijk van wie er achter de schermen zit en wat er allemaal in het pakket zit. Dat verschil verwarrt inkopers meer dan bijna alles in marketingaanbestedingen, want de opdracht klinkt op papier identiek. Het verschil zit hem in strategische diepgang, responstijd, de kwaliteit van rapportages en de vraag of er ooit een senior iemand naar je account kijkt.
Freelancers en virtual assistants rekenen doorgaans $500 tot $3.000 per maand, zo blijkt uit benchmarks van MydropAI, met uurtarieven die gewoonlijk tussen $35 en $150 liggen, afhankelijk van ervaring, volgens Pitchsite's tariefoverzicht voor 2026. Dit niveau omvat meestal contentplanning, basisgraphics, reacties op community-berichten en lichte rapportages. Wat je er zelden bij krijgt: strategische bijsturing als iets niet werkt, of iemand die jouw branche goed genoeg kent om copy te schrijven die converteert in plaats van gewoon een agenda te vullen.
Boutique-bureaus beginnen doorgaans rond $2.000 tot $6.000 per maand voor een starterspakket, aldus fiftyandfive's prijsgids voor 2026, en klimmen richting $8.000 of meer voor groei-pakketten met betaald socialmediabeheer, meer content en maandelijkse strategiegesprekken. Op dit niveau krijg je in de regel een klein team in plaats van één freelancer: een strateeg, een contentmaker en een community manager die jouw account delen met een handvol andere klanten.
Groei- en schaalretainers komen uit op $10.000 tot $30.000 per maand. Die pakketten bundelen doorgaans multi-platformbeheer, videoproductie, toezicht op betaalde media en dedicated accountleiderschap. Enterprise-retainers kunnen $30.000 tot $50.000 of meer per maand bedragen — dat weerspiegelt bureaus met eigen productiestudio's, multidisciplinaire teams en de rapportage-infrastructuur die grote merken vereisen.
Wat je per niveau mag verwachten:
- Instap ($500 tot $3.000): contentkalender, planning, basisbeheer van de community, minimale rapportage
- Boutique-starter ($2.000 tot $6.000): strategisch advies, originele graphics, 8 tot 15 posts per maand, maandelijkse prestatiebeoordeling
- Groei ($10.000 tot $20.000): multi-platformstrategie, videocontent, beheer van betaalde advertenties, tweewekelijkse rapportage
- Schaal/enterprise ($30.000 tot $50.000+): dedicated senior team, maatwerкproductie, geïntegreerde campagnes, wekelijkse of realtime rapportage
Bovenop elk niveau komen: kosten voor betaald mediabeheer, doorgaans 10 tot 20% van de advertentie-uitgaven bovenop de retainer, en onboarding- of auditkosten van $1.000 tot $3.000 voor de initiële accountreview en contentstrategie vóór de werkzaamheden beginnen.
Welk prijsmodel past bij jouw bedrijf?
De factureringsstructuur die een bureau hanteert, bepaalt je risicobereidheid minstens zo sterk als het bedrag zelf. De meeste bureaus bieden een combinatie van uurtarieven, projectprijzen, retainers en soms prestatiebeloningen, aldus AgencyAnalytics' overzicht van gangbare modellen.
- Maandelijkse retainers zijn het dominante model voor doorlopend socialework, en niet zonder reden. Je hebt voorspelbare kosten, een vast team en een prikkelstructuur waarbij het bureau er baat bij heeft dat jouw account gezond blijft — in plaats van zo veel mogelijk declarabele uren te maken. Dit is het model dat je standaard kiest, tenzij je een afgebakende, tijdelijke behoefte hebt.
- Uurfacturering is zinvol voor korte adviestrajecten, een eenmalige audit of het oplossen van een specifiek probleem. Het bestraft efficiëntie: een bureau dat dankzij betere tools of templates sneller werkt, heeft geen financiële prikkel om die tijdwinst aan jou door te geven — sneller werken betekent immers een kleinere factuur.
- Projectprijzen werken goed voor afgebakende, eenmalige deliverables zoals een rebranding, een campagnelaunch of het opbouwen van een contentbibliotheek. Voor doorlopend beheer, waarbij de scope maand-op-maand verschuift, is dit een slechte keuze.
- Prestatie- of waardegebaseerde prijzen koppelen de vergoeding aan resultaten zoals gegenereerde leads, groei van het aantal volgers of omzet die aan sociale campagnes wordt toegerekend. Dat klinkt aantrekkelijk, maar het werkt alleen als de attributie echt klopklaar is — en dat is zeldzaam bij social media. Bewaar dit model voor e-commercemerken met strakke tracking, en verwacht dat het bovenop een kleinere basisretainer komt in plaats van die te vervangen.
Het model dat je kiest, stuurt gedrag meer dan de meeste opdrachtgevers beseffen. Een retainer beloont een bureau dat jouw account langdurig goed laat presteren. Uurfacturering beloont drukte. Kies verstandig.
Wat de prijs in jouw offerte werkelijk bepaalt
Twee bureaus kunnen voor schijnbaar dezelfde scope enorm verschillende bedragen offreren — en dat verschil herleid je vrijwel altijd naar vijf factoren die in de kleine lettertjes verborgen zitten.
- Platformmix. Statische Instagram- of LinkedIn-content kost minder om te produceren dan TikTok, Reels of YouTube Shorts, waarbij video-first formats filmen, monteren en snelle trendreacties vereisen, aldus Pitchsite's platformkostenanalyse.
- Productiecomplexiteit. Originele fotografie, maatwerkvideo en motion graphics voegen echte productie-uren toe die een op templates gebaseerde contentkalender nooit aanraakt.
- Betaalde media inbegrepen. Als de retainer het beheer van advertentie-uitgaven omvat, verwacht dan een extra vergoeding van 10 tot 20% van die uitgaven, bovenop de basisbeheerskosten.
- Senioriteit van het team. Een offerte die is opgebouwd rond de tijd van een senior strateeg kost meer per uur dan een offerte die draait om een junior coördinator die een vaste aanpak uitvoert, ook al ziet de lijst met deliverables er hetzelfde uit.
- Specialisatie en integraties. Bureaus met expertise in een specifieke sector, of die je CRM en e-commerceplatform koppelen voor gesloten-lus rapportage, rekenen doorgaans een premie voor die expertise.
Pro-tip: *Vraag elk bureau om de offerte uit te splitsen naar uren besteed aan strategie versus uitvoering. Een offerte met veel uitvoeringsuren en weinig strategieuren betekent gewoonlijk dat je betaalt voor contentvolume, niet voor iemand die nadenkt of die content ook werkt.*
Multi-programma's schalen niet lineair in kosten. Omdat strategie en creatieve assets worden hergebruikt over kanalen heen, voegt een tweede platform doorgaans slechts 60 tot 70% toe van wat het eerste platform op zich kost, aldus Pitchsite's analyse van multi-platformkosten. Als een offerte voor elk extra platform de volle prijs rekent, is dat een vraag waard.
Freelancer, bureau of in-house: wat is echt goedkoper?
De sticker-prijs van een freelancer lijkt de voor de hand liggende winnaar, maar een eerlijke kostenvergelijking wordt al snel complexer zodra je meetelt wat elke optie van jou persoonlijk vraagt.
- Freelancers kosten minder op papier — met gecombineerde uurtarieven die gewoonlijk tussen $35 en $150 liggen — maar brengen verborgen kosten mee in de vorm van jouw eigen begeleiding, geen vervanger bij ziekte of vertrek, en beperkte strategische reikwijdte buiten hun specialisme.
- Bureaus kosten meer per maand, maar bevatten ingebouwde redundantie, bredere vakkennis (strategie, design, betaalde media, copy) en continuïteit als een teamlid vertrekt.
- In-house medewerkers zijn economisch het meest zinvol zodra je socialworkload structureel meer dan ongeveer 30 tot 40 uur per week bedraagt — de ruwe grens waarbij een fulltime salaris goedkoper uitpakt dan een bureauretainer.
- Hybride modellen — een bureau voor strategie en productie, een interne coördinator voor dagelijks communitybeheer — zijn steeds vaker de beste keuze voor middelgrote merken die senior expertise willen zonder een volledig intern team.
Omdat de gemiddelde tarieven van bureaus doorgaans hoger liggen dan die van solo-freelancers, biedt een vaste retainer vaak meer voorspelbaarheid dan uurfacturering of een interne medewerker wiens salaris vaststaat ongeacht de werkbelasting. De echte vraag is niet welke optie deze maand het goedkoopst is. Het is welke optie je over twaalf maanden nog steeds vertrouwt, als de eerste opwinding over een nieuwe medewerker of een nieuw bureau is gaan liggen.
Wat moet je per bedrijfsgrootte eigenlijk budgetteren?
Je budget afstemmen op je bedrijfsfase voorkomt twee veelgemaakte fouten: te veel betalen voor enterprise-infrastructuur die je nog niet nodig hebt, of zo weinig investeren dat het programma nooit genoeg tractie krijgt.
Een lokaal of startend bedrijf past doorgaans in een bereik van $500 tot $3.000 per maand, voor basiscontent, licht communitybeheer en bescheiden bereikdoelen. Een groeiend regionaal bedrijf heeft gewoonlijk $3.000 tot $10.000 nodig, voor betaalde sociale media, hogere postfrequentie en maandelijks strategisch advies. Nationale of middelgrote merken landen vaak in de band van $10.000 tot $30.000, waar multi-platformcoördinatie, videoproductie en geïntegreerde rapportage standaard worden. Enterprise-programma's van $30.000 tot $50.000+ omvatten doorgaans dedicated teams, maatwerkcreatie en realtime campagneoptimalisatie.
| Bedrijfsfase | Typisch maandbudget | Gebruikelijke inhoud |
|---|---|---|
| Lokaal/startend | $500 tot $3.000 | Basiscontent, planning, licht communitybeheer |
| Groei/regionaal | $3.000 tot $10.000 | Betaalde social, hogere postfrequentie, maandelijkse strategiegesprekken |
| Nationaal/mid-market | $10.000 tot $30.000 | Multi-platform, videocontent, geïntegreerde rapportage |
| Enterprise | $30.000 tot $50.000+ | Dedicated team, maatwerкproductie, realtime optimalisatie |
Dit zijn geen strakke hokjes. Een winkel op één locatie met ambitieuze groeiplanning kan een budget van $6.000 rechtvaardigen dat op papier in de rij "groei" valt, terwijl een nationaal merk dat een nieuwe markt test misschien begint met $8.000. Gebruik de tabel als vertrekpunt voor onderhandeling, niet als plafond.
Hoe stel je een budget in en wat mag je aan ROI verwachten?
Begin met een percentage van je totale marketingbudget als vuistregel, niet met een vast bedrag dat je ergens van een concurrent hebt opgepikt. Startende bedrijven besteden vaak 7 tot 12% van hun omzet aan marketing, waarbij social media een flink aandeel opeist; meer gevestigde merken gaan soms hoger als social het primaire acquisitiekanaal is.
- Stel een venster van 90 dagen in voor vroege signalen — engagementtendensen, publieksgroei, eerste leadflow — maar gebruik dat niet als eindoordeel.
- Verwacht merkbare lead- of omzeteffecten pas rond de 6-maandsgrens voor de meeste B2B- en overwogen-aankoop-bedrijven.
- Herzie het volledige programma na 12 maanden op basis van de KPI's die je bij de start hebt vastgelegd, niet op basis van ijdelheidsstatistieken die onderweg zijn verschoven.
- Budgetteer advertentie-uitgaven en beheerskosten apart, en bereken je break-even door de totale maandelijkse kosten te delen door je gemiddelde klantwaarde.
65% van de marketingleiders zegt dat het koppelen van social-uitgaven aan meetbare bedrijfsresultaten cruciaal is om het budget te verantwoorden, aldus Sprout Social's prijsonderzoek voor 2026. Dat cijfer moet bepalen hoe je onderhandelt over rapportageafspraken vóórdat je iets tekent: eis KPI-definities die aansluiten op jouw bedrijfsdoelen, niet op het standaarddashboard van het bureau.
Attributie blijft imperfect in social media, hoe goed het bureau ook is — een volger die weken na het zien van een post converteert, duikt zelden netjes op in last-click rapportage. Vraag om een rapportagecadans die die beperking eerlijk erkent in plaats van nepnauwkeurigheid te claimen.
Wat moet je vragen voordat je met een bureau in zee gaat?
Een kennismakingsgesprek moet werken als een sollicitatiegesprek, niet als een verkooppraatje dat je passief ondergaat.
- Wie voert het werk concreet uit? Vraag om namen en rollen, niet om "ons team." Stel voor om vóór ondertekening kennis te maken met de strateeg die aan jouw account wordt gekoppeld.
- Welke KPI's bepalen succes, en hoe vaak wordt daarover gerapporteerd? Vage antwoorden hier voorspellen vage resultaten later.
- Wie is eigenaar van de content, creatieve assets en accounttoegang als je vertrekt? Dit hoort zwart op wit te staan, niet aangenomen te worden.
- Kun je referenties geven van klanten in een vergelijkbare branche of van vergelijkbare omvang? Een zelfverzekerd bureau verbindt je rechtstreeks door in plaats van een kant-en-klare testimonial op te sturen.
- Wat gebeurt er in maand één, concreet? Onboarding hoort een heldere tijdlijn te hebben, geen vaag "we leren je merk kennen."
Rode vlaggen om voor weg te lopen: vage rapportagetaal, terughoudendheid om de naam te noemen van de persoon die je account beheert, contracten met automatische verlengingsclausules verstopt in de kleine lettertjes, en een prijs die dramatisch lager ligt dan alle andere offertes die je voor vergelijkbare scope hebt ontvangen. Onafhankelijke directories met geverifieerde recensies helpen je bevestigen of de claims van een bureau overeenkomen met het werkelijke trackrecord voordat je budget vastlegt.
Welke kosten en voorwaarden horen in elk contract?
Naast de maandelijkse retainer duiken er een handvol kostenposten op in vrijwel elk bureaucontract — en elk ervan verdient aandacht vóór ondertekening.
- Onboarding- of auditkosten bedragen doorgaans $1.000 tot $3.000 en dekken een initiële accountaudit, concurrentieonderzoek en een contentstrategie die wordt opgebouwd vóór het doorlopende werk begint.
- Kosten voor betaald mediabeheer voegen gewoonlijk 10 tot 20% van de advertentie-uitgaven toe bovenop de basisretainer, aldus Fresh Content Society's prijsgids voor 2026.
- Annuleringsvoorwaarden moeten een opzegtermijn vastleggen — doorgaans 30 tot 60 dagen — plus een helder overdrachtsproces voor het teruggeven van accounttoegang en contentassets.
- Eis een schriftelijke checklist met eigendomsrechten, KPI's en exitvoorwaarden vóór ondertekening, en leg schriftelijk vast wie na beëindiging de inloggegevens en creatieve bestanden behoudt.
Hoe onderhandel je betere voorwaarden zonder in te leveren op kwaliteit?
Je hoeft de geoffreerde prijs niet te slopen om meer waarde uit een bureaurelatie te halen. Een paar gerichte verzoeken werken beter dan een algemeen kortingsverzoek.
Stel een proefperiode van 90 dagen voor met nauw gedefinieerde KPI's, vóórdat je je vastlegt aan een contract van 12 maanden. Vraag expliciet om gegarandeerde betrokkenheid van een senior strateeg, vastgelegd in het contract en niet slechts geïmpliceerd tijdens een verkoopgesprek. Onderhandel voor productieheavy scopes zoals video of fotografie over mijlpaalgebaseerde acceptatie, zodat je niet volledig betaalt voor werk dat de briefing mist. Regel overdrachts- en intellectueel-eigendomsvoorwaarden vóór ondertekening, niet nadat een relatie is verzuurd.
Pro-tip: *Vraag om een clausule die garandeert dat een specifieke, met naam genoemde strateeg minimaal een bepaalde periode aan jouw account verbonden blijft. Bureaus wisselen medewerkers vaker dan ze toegeven, en de persoon kwijtraken die jouw merkstem begreep kost je meer dan elke prijsonderhandeling oplevert.*
Waarom regionale prijsverschillen groter zijn dan je verwacht
Bureauprijzen verschillen per regio om redenen die weinig met kwaliteit te maken hebben. Levenskosten sturen salarisstructuren aan, en die sturen retainerprijzen directer aan dan de meeste opdrachtgevers vermoeden. Een bureau dat voornamelijk in een dure stad opereert, rekent doorgaans 20 tot 40% meer dan een vergelijkbaar team uit een goedkopere regio — zelfs als de deliverables en ervaringsniveaus op papier identiek zijn.
Marktvolwassenheid speelt ook een rol. Regio's met veel bureauconcurrentie zien agressievere startersprijzen om klanten te winnen, terwijl markten met minder gespecialiseerde opties premiumtarieven kunnen vragen simpelweg omdat er weinig alternatieven zijn. Een kleine onderneming in een competitieve stedelijke markt kan een starterspakket van $3.000 onderhandelen waarvoor je in een regio met minder bureaus $4.500 zou betalen.
Valuta en lokale economische omstandigheden tellen mee voor bedrijven die internationaal actief zijn. Een offerte van een bureau in het buitenland, geprijsd in de lokale valuta, vertaalt zich niet een-op-een naar de kostenervaring van een andere markt — vergelijk offertes over landsgrenzen heen zorgvuldig en ga niet uit van prijspariteit. Dit alles betekent niet dat een lagere regionale prijs wijst op mindere kwaliteit, of dat een premium-marktprijs een betere strategie garandeert. Het betekent dat locatie één extra variabele is om mee te nemen in een eerlijke vergelijking, naast scope en senioriteit.
Betaal je meer als een bureau ergens anders is gevestigd?
Waar een bureau is gevestigd — of waar zijn team op afstand werkt — beïnvloedt de prijsstelling op manieren die verder gaan dan simpele levenskosten. Bureaus met hoofdkantoor in grote steden dragen hogere overhead: kantoorruimte, hogere lokale salarisminima en klantverwachtingen die zijn gevormd door een competitievere lokale markt. Die overhead sijpelt door in retainerprijzen, ongeacht of het de kwaliteit van het werk verbetert.
Remote-first en gedistribueerde bureaus hebben deze dynamiek flink veranderd. Een team met senior strategen die vanuit goedkopere regio's werken, kan metro-niveau expertise bieden voor een aanzienlijk lagere prijs, omdat hun kostenstructuur die overhead niet meedraagt. Dat verklaart mede waarom offertes voor ogenschijnlijk identieke scopes duizenden dollars per maand kunnen schelen: je betaalt niet alleen voor het werk, maar deels ook voor de eigen bedrijfskosten van het bureau.
Voor opdrachtgevers is de praktische conclusie helder: ga er niet van uit dat een hogere prijs van een bekende stadsbureau automatisch betekent dat het strategisch denkvermogen beter is. Vraag waar het team dat jouw account uitvoert daadwerkelijk gevestigd is, en weeg dat af tegen de senioriteits- en specialisatievragen die eerder zijn behandeld. Een senior strateeg die vanuit een goedkopere regio op afstand werkt, kan een junior coördinator in een duur kantoor ruimschoots overtreffen — en de contractvoorwaarden moeten de persoon weerspiegelen die het werk doet, niet het postadres van het bureau.
Wat krijg je concreet per prijsniveau?
Prijsniveaus zijn niet zomaar geldbanden. Elk niveau bundelt doorgaans een specifieke set deliverables — en weten wat er hoort te zitten, helpt je een voorstel te herkennen dat onderlevert voor zijn prijskaartje.
Op instapniveau ($500 tot $3.000) verwacht je contentplanning, een basiscontentkalender, licht communitybeheer (reageren op reacties en berichten) en minimale maandelijkse rapportage — doorgaans een eenvoudig schermafdrukoverzicht, geen formeel rapport.
Op boutique-niveau ($2.000 tot $8.000) worden de deliverables uitgebreid met strategisch advies over contentrichting, origineel grafisch ontwerp in plaats van sjabloonposts, 8 tot 20 posts per maand op één of twee platforms, en een maandelijkse prestatiebeoordeling met een echt persoon in plaats van een geautomatiseerd rapport.
Op groeieniveau ($10.000 tot $20.000) verwacht je multi-platformstrategiecoördinatie, videoproductie, beheer van betaalde sociale campagnes (vaak afzonderlijk gefactureerd als de eerder genoemde 10 tot 20% advertentiebeheervergoeding) en tweewekelijkse of wekelijkse rapportagecadansen.
Op enterprise-niveau ($30.000 tot $50.000+) omvatten de deliverables doorgaans een dedicated accountteam met met naam genoemde senior leiding, eigen productiemogelijkheden (in-house video en fotografie), geïntegreerd campagnebeheer over betaald en organisch, en realtime of wekelijkse rapportage rechtstreeks gekoppeld aan bedrijfs-KPI's.
Het duidelijkste teken dat een voorstel te duur is voor zijn niveau: een groeieniveau-prijskaartje met alleen instapniveau-deliverables eronder.
Verandert platformspecialisatie de prijs?
Instagram- en LinkedIn-beheer lijken op het eerste gezicht vergelijkbare deliverables: geplande posts, community-engagement, een contentkalender. De prijs loopt zelden gelijk, omdat de vereiste vaardigheden en productie-eisen sterk uiteenlopen.
Instagram-gericht werk kost doorgaans meer aan de productiekant, omdat visuele kwaliteit meer gewicht draagt; Reels en Stories vereisen met name videomontagevaardigheden en trendbesef die een statische feed niet vraagt. LinkedIn-gericht werk kost doorgaans meer aan de strategie- en schrijfkant, omdat B2B-doelgroepen reageren op inhoudelijk thought-leadership-content — wat ofwel een strateeg met vakinhoudelijke kennis vereist, ofwel flinke klantinput om geloofwaardig op te stellen.
TikTok- en YouTube-beheer vraagt de hoogste per-platformpremiums, omdat beide formats hooggekalibreerde, trendresponsieve videocontent belonen die een team met statische afbeeldingsvaardigheden simpelweg niet kan leveren — een punt dat Pitchsite's platformspecifieke kostenanalyse herhaalt. Een bureau dat hetzelfde tarief offereert voor TikTok-beheer als voor een statische Instagram-feed, geprijst het videowerk of te laag of is van plan het ondermaats te leveren.
Specialisatie beïnvloedt ook de bezetting van je account. Een bureau met een dedicated LinkedIn-specialist op de loonlijst verwerkt die specialisatie doorgaans in de retainer, terwijl een generalistisch team dat zich over vijf platforms uitspreidt per platform minder rekent maar minder diepgang levert.
Waarom senior strategie het wint van veel content bij een krap budget
Als je budget je dwingt te kiezen, kies dan altijd voor senior strategisch inzicht boven contenthoeveelheid. Een junior coördinator die dagelijks post zonder een heldere strategische gedachte achter elk stuk, produceert activiteit — geen resultaten. Een senior strateeg die richting geeft aan een slanker schema — zeg drie scherpe posts per week in plaats van zeven middelmatige — heeft na zes maanden doorgaans meer rendement, omdat het account een coherente stem ontwikkelt en een toetsbare hypothese in plaats van ruis.
Dat druist in tegen de neiging om meer content gelijk te stellen aan meer waarde, maar de data over afnemende meeropbrengsten bij multi-platform ondersteunt het: strategie en creatieve richting, eenmalig goed neergezet, worden efficiënt hergebruikt. Volume alleen niet. Als een kleiner budget de keuze oplegt tussen een senior strateeg die minder uren werkt of een junior team dat dagelijks posts uitdraait, neem dan de strateeg en stel de productieopschaling uit.
Stop met gokken: laat je gratis koppelen aan een gescreend bureau
Elk bovenstaand prijsniveau veronderstelt dat je onderhandelt met een bureau dat daadwerkelijk levert wat het belooft — en dat is geen veilige aanname in een industrie vol spookbeheer en vage contracten. Creator Guard bestaat precies voor dat gat: in plaats van vijf bureaus koud te mailen en te hopen dat hun offertes standhouden, vul je een korte quiz in en word je gekoppeld aan bureaus die al zijn gescreend op echte resultaten, eerlijke contractvoorwaarden en met naam genoemde senior medewerkers die daadwerkelijk aan jouw account werken.
Het screeningproces dat Creator Guard doorloopt voordat een bureau aan zijn netwerk wordt toegevoegd, filtert de roofzuchtige contractvoorwaarden en verdwijnende accountmanagers eruit — de problemen die een redelijke retainer omzetten in verspild budget. De service kost jou niets; bureaus betalen Creator Guard pas na een succesvolle koppeling. Als je klaar bent om te stoppen met gokken welke offerte legitiem is, doe dan de quiz en ontvang je shortlist van gescreende bureaus die aansluiten op jouw echte doelen.
Waar deze benchmarks vandaan komen
De prijsniveaus en kostenfactoren in deze gids zijn gebaseerd op een aantal bronnen die het waard zijn te bookmarken als je zelf een budget opbouwt. Sprout Social's prijsonderzoek voor 2026 onderbouwt de ROI- en managementverwachtingscijfers. Fiftyandfive's prijsgids en Pitchsite's tariefoverzicht leveren de gelaagde retainerreeksen en platformspecifieke kostenverschillen op die door de prijs- en kostenfactorensecties heen worden aangehaald. Statista's advertentieprognose biedt bredere advertentie-uitgaven- en CPM-context voor wie betaalde media budgetteert naast beheerskosten. Fresh Content Society's prijsgids bevestigde de standaard 10 tot 20% beheersvergoeding voor betaalde media en de typische onboardingkosten die in de contractensectie worden vermeld.
Bronnen
- How Much Does a Social Media Agency Cost? (2026 Pricing Guide)
- Social Media Management Pricing 2026: Agency Rates, Packages & What to Charge | Pitchsite
- Social media advertising outlook (Statista)
FAQ
Wat rekent een social media bureau?
De meeste bureaus rekenen tussen $500 en $50.000+ per maand, afhankelijk van het niveau — freelancers aan de onderkant, boutique-bureaus tussen $2.000 en $8.000, en enterprise-retainers die oplopen tot $30.000 tot $50.000 of meer, aldus de prijsbenchmarks van fiftyandfive.
Wat moet ik rekenen als social media freelancer?
Freelance social media-specialisten rekenen doorgaans $35 tot $150 per uur, afhankelijk van ervaring en specialisatie, aldus Pitchsite's tariefbenchmarks — hoewel velen de voorkeur geven aan vaste maandpakketten van $500 tot $3.000 voor voorspelbaar inkomen en budgetgemak aan de klantzijde.
Wat is de 5 5 5-regel op social media?
De 5 5 5-regel stelt voor om dagelijks 5 minuten te besteden aan interactie met 5 accounts via 5 verschillende posts, als lichte communityopbouwstrategie. Het functioneert meer als persoonlijke engagementgewoonte dan als formele bureaudeliverable of prijsstandaard.
Is een lagere offerte altijd een alarmsignaal?
Niet per definitie, maar een offerte die dramatisch lager ligt dan alle andere voor vergelijkbare scope wijst vaak op uitvoering door alleen juniors, minimaal strategisch inzicht of verborgen kosten die later worden toegevoegd. Verifieer wat er daadwerkelijk in zit voordat je een koopje aanneemt, en overweeg een gescreende matchingservice te gebruiken om het trackrecord van een bureau te bevestigen vóór ondertekening.